AWANS do A-Klasy

‼️AWANS‼️
Wracamy do A-klasy po rocznej (półrocznej) przerwie
Nasi seniorzy zajęli 1 miejsce w „klasie B - Oświęcim”.
W 12 spotkaniach podopieczni trenera Piotra Sobali wygrali dziewięciokrotnie, dwukrotnie padł remis, a w jednym meczu rywal okazał się lepszy. Warto wspomnieć o bardzo dobrym bilansie bramek 48 strzelonych i tylko 7 straconych.

Jak skomentował te wydarzenia trener pierwszej drużyny?
„Szkoda, że nie udało rozegrać się wszystkich spotkań sezonu. Trzeba zaakceptować takie decyzje i iść dalej. Cel, jaki został ustalony wspólnie z drużyną blisko rok temu został zrealizowany. Cieszę się, że drużyna w każdym meczu chciała od początku grać ofensywnie. Dzięki temu mecze dostarczyły nam wszystkim wiele radości. Do najbliższego spotkania ligowego daleko, ale już myślimy, jak dobrze wykorzystać ten czas, aby w przyszłym sezonie być gotowym na dobrą grę, z innymi rywalami” – zakończył Piotr Sobala.

Obecną sytuację w klubie skomentował również prezes Tomasz Lechowicz:
„Cała drużyna dała z siebie wszystko. Postawiliśmy sobie jasny cel - I miejsce i powrót do A-klasy. Tak właśnie zrobiliśmy. Według mnie zasłużyliśmy na ten awans.

Praca nad młodzieżą również idzie w dobrym kierunku. Kiedy tylko było można grać dzieci z naszego klubu rozegrały szereg sparingów i wzięli udział w kilku turniejach. Prowadzimy otwarty nabór i z tego miejsca zapraszam wszystkie dzieci z okolicy do powrotu na boiska i uprawiania sportu.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Nie można zapomnieć, że awans sportowy jest przede wszystkim zasługą byłego zarządu. Z byłym prezesem – p. Markiem Matyszkowiczem utrzymujemy stały kontakt. W wielu sprawach związanych z klubem pomaga nam do tej pory" – podsumował Tomasz Lechowicz.